100% olejku jojoba od marki Mokosh

Olej jojoba – niezwykle wartościowy olej z nasion amerykańskiego krzewu o tej samej nazwie. Wyjątkowo popularny na całym świecie ze względu na swoją wysoką trwałość, bogactwo witamin oraz minerałów, a także uniwersalność zastosowania. Wykorzystywany do produkcji wielu kosmetyków pielęgnacyjnych. W czystej postaci kupowany równie chętnie. Najpopularniejszy wśród konsumentów marki Mokosh, która ma w swojej sprzedaży 100% Olej Jojoba.

olej-jojoba.jpgCo znajdziemy w składzie produktu?

100% Olej Jojoba od Mokosh to (jak wskazuje nazwa) olejek z nasion jojoby w czystej postaci. Produkt kosmetyczny wytworzony na bazie certyfikowanych surowców zostaje dopuszczony do sprzedaży dopiero po przejściu testów dermatologicznych i badań mikrobiologicznych. To zapewnia, że znajdują się w nim wyłącznie nieszkodliwe substancje. Olej jojoba jest bogaty w fitosterole, kompleks witaminowy (m.in. witaminy A, E oraz F) oraz naturalny dla płaszcza lipidowego naszej skóry skwalen.

Jaki jest olej jojoba od Mokosh?

Naturalny olej jojoba to w rzeczywistości płynny wosk, a nie olej. Świadczy o tym fakt, że już w temperaturze kilku stopni poniżej zera, olej jojoba zastyga zmieniając swoją konsystencję. 100% Olej Jojoba to złocisty, bezzapachowy, płynny wosk przeznaczony do stosowania na skórę całego ciała, twarz, włosy lub paznokcie. Cechą oleju jojoba jest uniwersalność – można stosować go na wiele sposobów i jest odpowiedni dla każdego typu skóry (nawet dla tej ze skłonnością do trądziku lub bardzo wrażliwej).

Jak działa Mokosh 100% Olej Jojoba?

Olej jojoba od Mokosha ma bardzo podobną budowę do naturalnego sebum wydzielanego przez ludzką skórę, dzięki zawartości płynnych estrów woskowych. Ze względu na to bardzo dobrze wchłania się w skórę, wzmacnia zewnętrzną warstwę lipidową i zapewnia prawidłowe nawodnienie oraz natłuszczenie. Olej jojoba działa również regenerująco i odżywiająco, co przekłada się na ujędrnienie skóry, redukcję cellulitu, złagodzenie podrażnień, wyeliminowanie problemów skórnych, nabłyszczenie i wygładzenie włosów, a także wzmocnienie paznokci.

Jak można stosować olej jojoba?

Mokosh zapewnia, że stuprocentowy olejek jojoba jest uniwersalnym produktem. 100% Jojoba Oil można stosować bezpośrednio do masażu ciała i twarzy, do olejowej pielęgnacji włosów przed myciem, jako baza do peelingu solnego lub cukrowego, a także jako olejek odżywczy do kąpieli.